Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Emil Viklický & Petr Dvorský

28. října 2022 / 19:0020:00

500 Kč
Emil Viklický a Petr Dvorský

Nenechte si ujít sváteční jazzový recitál pianisty Emila Viklického a basisty Petra Dvorského. Návštěvou koncertu 28. 10. přispějete podpůrnému fondu Veronika Gymnázia Paměti národa.

Jazzový pianista Emil Viklický patří ke špičce na české i mezinárodní jazzové scéně. Během jeho studií na proslulé Berklee Collage of Music v Bostonu a působení na jazzové scéně v New Yorku v sedmdesátých letech se mu podařilo navázat kontakty s těmi nejlepšími muzikanty které soustavně rozvíjí do současnosti viz např. nedávné spoluúčinkování na koncertu The Jazz at Lincoln Center Orchestra vedeným Wyntonem Marsalisem v Praze. Vedle pravidelné koncertní činnosti je také dobře znám jako skladatel na poli nejen jazzu ale i vážné hudby, opery a filmové hudby. Trio Emila Viklického má velmi široký interpretační záběr od jazzové tradice přes bohatý původní repertoár progresivnějšího charakteru až po programový crossover mezi jazzem, vážnou hudbou (Leoš Janáček) a moravskou lidovou hudbou.

Petr Dvorský absolvoval Jazzovou Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a soukromě studoval klasickou hru na kontrabas u profesora Jana Kmenta, profesora Václava Fuky a profesora Jiřího Valenty. Na českou jazzovou scénu vstoupil jako člen debutujícího kvarteta The Four s Karlem Růžičkou jr., Stanislavem Máchou a Jiřím Slavíčkem, které v roce 1990 zvítězilo v mezinárodní soutěži jazzového festivalu v Karlových Varech. V roce 1992 získal s Triem Pavla Wlosoka druhé místo na mezinárodním soutěžním festivalu Jazz Juniors v polském Krakově. Od té doby spolupracoval s mnoha předními českými i zahraničními jazzmany jako např.: Sandy Lomax, Markem Vincim, Stevem Lacym, Stevem Houbenem, Jurajem Bartošem, Gabrielem Jonášem, Matúšem Jakabčicem, Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým, Evou Olmerovou, Ingrid Jensen, Štepánem Markovičem, Lubošem Andrštem, Markusem Printupem, Najponkem a dalšími. Několik let po sobě byl nominován v anketě České jazzové společnosti jako talent roku. V letech 2004-2013 byl členem Bigbandu Českého rozhlasu. S triem Emila Viklického doprovázel legendárního hardbopového saxofonistu Lew Tabakina.

Podrobnosti

Datum:
28. října 2022
Čas:
19:00 – 20:00
Cena:
500 Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:

Pořadatel

LABYRINTfest
Telefon:
+420 777 177 508
E-mail:
produkce@labyrintfest.cz

Místo konání

Malý Španělský sál
Španělská 10
Praha 2, 12000 Česká republika