Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Šansonový večer Jany Rychterové

30. září 2022 / 19:0020:30

250 Kč
Jana Rychterová

Jana Rychterová je písničkářka s kytarou, její šansony jsou o životě i smrti, o jídle i víně, o radosti i smutku. Chcete se smát nebo uronit slzu? Poslechněte si písně na pomezí folku, šansonu a blues. Na klavír ji doprovodí skvělý pianista Vladimír Strnad.

 

Jana Rychterová je česká písničkářka, textařka, skladatelka. Pracuje jako redaktorka a moderátorka Českého rozhlasu Rádio Junior, moderuje Noční Mikrofórum na Českém rozhlase Dvojka. Věnuje se skládání písní pro děti a pedagogické činnosti.

Na lidové škole umění se věnovala hře na housle a na kontrabas. S veřejným vystupováním začala v roce 2000, kdy sestavila vzdělávací hudební pásmo pro děti „Hrátky s češtinou“, později „Hrátky s dopravní výchovou“. Později se začala věnovat tvorbě šansonů, vystupovala s jazzovým orchestrem Hot and Sweet Orchestra Jiřího Suchého. V roce 2008 se stala spoluzakladatelkou vokálního dua Two Voices, které se věnuje interpretaci slavných maličkostí klasické hudby se svými autorskými texty. Za zmínku stojí například úprava skladby Šavlový tanec. V současné době vystupuje s Dájou Šimíčkovou.

Od roku 2018 vystupuje převážně sólově jako písničkářka s kytarou v doprovodu kapely jako Jana Rychterová a spol. (doprovod: Radim Linhart – klavír, Michal Žára – housle, Eva Šašinková – kontrabas). Zvítězila v soutěžích Folkparáda (ČRo), Notování 2020, Houpací kůň a Česká dvanáctka (ČRo Dvojka), kde se její píseň Argentinec stala hitem roku 2020. V počátku koronavirové pandemie v roce 2020 na sebe upozornila vtipným klipem k aktuální písni Víno, který měl na sociálních sítích více než milion zhlédnutí. Její píseň Argentinec se stal hitem roku v hitparádě Česká dvanáctka na Českém rozhlase Dvojka. Věnuje se potápění a její velkou zálibou je jízda na motocyklu, na kterém skládá písně.

Podrobnosti

Datum:
30. září 2022
Čas:
19:00 – 20:30
Cena:
250 Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:

Pořadatel

LABYRINTfest
Telefon:
+420 777 177 508
E-mail:
produkce@labyrintfest.cz

Místo konání

LABYRINT klub
Španělská 10
Praha 2, 12000 Česká republika
+ Google Mapa